[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"The Last of Summer"

Odvysíláno v USA:
15.9.2003
Scénář:
Greg Berlanti & Rina Mimoun
Režie:
Michael Schultz
Obsah:
Cindy

Epizoda 2.01 - "Na konci léta"

Amy
I když Amy zničila Colinova smrt, vezme letní brigádu v bazénu a připravuje se na poslední rok střední školy. Když se ji Colinova matka zeptá, jestli zorganizuje rozloučení s Colinem, Amy souhlasí a chce to udělat skrz jeho osobní věci. Laynie, jeho sestra, jí přinese Colinův počítač. Amy v něm najde dopis pro dr. Browna o přerušení operace, když nastanou větší komplikace. Nechce žít napojený na přístroje. Se svým otcem donese dopis Colinovým rodičům a vysvětlí jim, že dr. Brown kvůli tomu dopisu neudělal všechno co mohl, aby Colina zachránil. Její šok je ještě větší, když se dozví, že jeho rodiče o dopise věděli.
Později večer jde celá rodina Abbotových na večeři do nové restaurace, ale vše se pokazí, když Amy zahlédne dr. Browna u vedlejšího stolu a střetne se s ním.
Poslední den v bazénu Ephram mluví s Amy. Řekne jí, jak se cítil, když zemřela jeho máma, a ona mu odpoví, že nemůže zapomenout na to, co udělal jeho otec a přeje si, aby nebyl jeho syn, protože kdykoli ho vidí, vše jí to připomene. On jí ještě poví, že jeho otec je dobrý člověk a ví (Andy) jak se teď cítí. Poté odchází a Amy zůstává u bazénu sama. Najednou uvidí Colina na skokánku. Usměje se a běží k němu, jenže on skočí do vody a zmizí a její obličej se naplní smutkem.

Andy
Od Colinovy smrti se Andy nezajímá o své okolí. Ztratil skoro všechny svoje pacienty a nezajímá se ani o život ve městě. To zahrnuje i to, že nechodí společně s Ephramem a Delií na jídlo a nebo do bazénu. Viní se z Colinovy smrti. Vzpomíná na chvíli, kdy zastavil Colinovu operaci mozku, protože důležitá žíla v jeho mozku byla nenapravitelně poškozená, a také myslí na slib, který mu dal. Ephram se ho snaží přesvědčit, aby se přestal obviňovat a začal zase žít. Jeden večer jde Andy s Ephramem, Delií Ninou do nové restaurace. Cítí se tam nevítaní a chtějí odejít. V tu chvíli k nim přijde Amy a před všemi ho obviní, že kvůli tomu dopisu neudělal vše pro to, aby zachránil Colina. Doma Andy řekne Ephramovi, co se stalo při operaci, o dopisu i o slibu. Přitom si uvědomí, že musí udělat něco, aby se vztah města k němu změnil.
Během řeči Amy na rozloučení s Colinem, Andy s Delií vejdou do místností a čeká, až Amy skončí. Na pódiu, skrz slzy, Andy vysvětlí, proč to všechno udělal a poté (dívající se na Amy) se jim za vše omluví. Nakonec společně s Delií a Ephramem odchází.

Ephram
Ephram pracuje na letní brigádě v bazénu. Je zklamaný z Andyho chování, ale stojí při něm. Když s Amy zavírají bazén, Ephram si uvědomí, že se jejich vztah změnil. Zeptá se jí, jak to teď mezi nimi je, a ona mu odpoví: "Jsme přátelé." Zdá se, že to Ephrama uspokojí.

Delia
Delia si konečně našla kamarádky ze školy. Skoro zapomene na otcovo dilema dokud ji její kamarádky nepozvou na pyžamovou párty, protože jejich matky ji tam nechtějí mít kvůli Andymu. Delia je naštvaná na Andyho, ale přesto zůstane na jeho straně.