[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"Extra Ordinary"

Odvysíláno v USA:
22.9.2003
Scénář:
Michael Green
Režie:
David Petrarca
Obsah:
Cindy

Epizoda 2.02 - "Výjimečné dítě"

Amy
Amy je ve škole nepozorná, protože stále truchlí nad smrtí Colina. Spoustu času tráví ve svém pokoji sledováním TV. Její otec se ji pokusí nadchnout pro schůzku se zástupcem z Princetononu, ale ona nemá zájem. Nakonec z té schůzky zmizí, což dělá oběma jejím rodičům starosti, především její matce. Ta je z jejího chování velmi znepokojená, ale její otec to s tím, že je to kvůli Colinově smrti. Myslí si, že by ji měli nechat o samotě. Zdá se, že vše, v co Amy věřila, zemřelo s Colinovou smrtí. Spí při přípravném kurzu a nezajímá se o nic, co je mimo její pokoj. Nakonec si s ní pokusí promluvit její matka a snaží se, aby jí řekla co cítí. Amy jí poděkuje, ale odmítne s ní o tom mluvit. Když se jí matka zeptá, jestli by nechtěla mluvit s někým jiným, např. terapeutem, Amy odpoví, že je všechno "okay" a dál sleduje TV.

Bright
Bright zjistí, že kvůli špatným výsledkům minulý rok nesmí dál hrát fotbal. Jeho otec se bojí o stipendium, které by mu umožnilo dostat se na dobrou vysokou školu. Bright se rozhodne tvrdě učit a chce se dostat na školu i bez fotbalu. Jeho otec ho přesvědčuje, že nemá takové schopnosti, aby se tam dostal bez pomoci fotbalu. Bright si ale stojí za svým rozhodnutím.

Ephram
Ephram se soustředí na konkurz na Julliard. Náborář z Julliardu chce slyšet Ephrama, jak hraje, hned následující den. Ephram souhlasí a vezme si od něj hudbu, kterou se má přes noc naučit. Další den zahraje kus hudby a náborář ho pochválí. Řekne mu, že nestačí číst noty, ale musí se naučit zvládat "umění interpretace". Ephram se zapíše na přípravný kurz a naštve se na Andyho, když mu otec řekne, že jenom hraní na piáno ho na školu nedostane. Během jednoho kurzu se Ephram diví, když se tam objeví jeho otec a vytáhne ho z hodiny. Řekne mu, že by měl víc cvičit, pokud chce žít podle svých snů. V sobotu ráno, když všichni ještě spí, Ephram cvičí.

Andy
K Andymu se pomalu začínají vracet pacienti, kteří ho opustili po Colinově smrti. Jednou z prvních pacientek je 17-letá dívka, které praskly prsní implantáty. Andy si myslí, že v jejím věku jsou implantáty chyba (hlavně její matky) a doporučí jim, aby si je nechala odstranit. Dívka s tím nesouhlasí, a proto jim Andy doporučí, aby navštívily dr. Abbota a vyslechly si ještě jiný názor. Dr. Abbot není nadšený, že mu Andy posílá "zbytky" a pohádají se. Nakonec se usmíří a Andy si s dívkou o její situaci promluví.