[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"Three Miners From Everwood"

Odvysíláno v USA:
3.11.2003
Scénář:
Michael Green
Režie:
Michael Schultz
Obsah:
Cindy

Epizoda 2.07 - "Tři horníci z Everwoodu"

Ephram
Ephram se setkává s Willem Clevelandem, když přichází do jeho domu, aby se mu omluvil, protože mu trochu naboural auto. Protože nechce, aby se to dozvěděl Andy, domluví se s Willem, že udělá cokoliv, když mu to neřekne. Ten po něm chce, aby ho naučil zacházet s internetem, protože si chce sehnat nějaký starší jazzový desky. Nakonec se z nich stanou přátelé. Hrají spolu i na klavír a z Willa je Ephramův učitel. Will pracuje jako horník v uhelném dole a je jedním ze 3 horníků, kteří v něm zůstanou uvězněni po nehodě. Jeho ruka je zaklíněna pod velkým trámem a doktor má jen 2 možnosti: nechat Willa vykrvácet a nebo mu amputovat ruku. Ale Andy nahmatá jeho poškozenou tepnu a drží ji dokud Willa nevyprostí.

Andy
Andy se snaží pomoct Ellie Beels, která taky pracuje v uhelném dole, a jejímu manželovi, školnímu poradci na Everwoodské střední, počít dítě. To se jim nedaří kvůli psychickému stresu Ellie z její práce. Andy je svědkem jejich hádky a vidí jak v jak vážné situaci je jejich vztah. Ellie je při nehodě v dole uvězněna pod ocelovou tyčí, která probodla břicho. Je při smyslech, ale má velké bolesti. Doktor jí nemůže vyndat tyč z břicha, protože nemá potřebné nástroje a mohl by ji tak zabít. Poté co jim dojdou léky proti bolesti, Linda pomáhá Ellie akupunkturou. Ellie trvá na tom, že jí je lépe a ať jdou pomáhat ostatním. Naneštěstí vnitřně krvácí a potřebuje transfuzi krve, tak Andy použije její vlastní. Poté i přes všechny obavy po ztrátě Colina provádí operaci mozku další z obětí nehody.

Harold
Harold má napjatý vztah se svým sousedem Danielem, který na svém dvorku staví maják. Harold proti tomu protestuje a chce zastavit stavbu, ale Daniel mu řekne, že ten maják musí postavit pro svou ženu, aby jí vynahradil to, že nikdy nemohli bydlet u moře. Teď je ale Daniel v dole a potřebuje rychle operaci mozku. Andy z toho má strach, a tak mu Harold dodává odvahu a uklidňuje ho, že jeho schopnosti jsou dost velké na to, aby tu operaci provedl i v tak provizorních podmínkách. Řekne mu, aby zapomněl na Colina a udělal to. Andy ho poslechne, operaci provede a Daniela zachrání.

Bright
Poté co Brighta vyhodili z fotbalového týmu, snaží se koncentrovat jen na učení. S pomocí školního poradce napíše esej, která nakonec bude dobrá. Školní poradce je nervózní, protože jemu a jeho ženě Andy řekl, že by měli zkusit umělé oplodnění. Z toho rozrušení vyleje Brightovi na tričko kafe. Po tom všem jde za ředitelem a řekne mu, že chce pracovat na plný úvazek. Ten to ale odmítne a on rozčileně seřve Brigita, že je lehkomyslný a nedospělý a taky nachytá Amy jak utíká ze školy. Brightovi se omluví a zeptá se, jestli chce jeho pomoc. Ten souhlasí. V jeho kanceláři si povídají, když zazvoní telefon. Andy mu volá co se stalo Ellie. Okamžitě odjíždí do dolů, kde už všechny vyprostili. Andy mu říká, že jeho žena bude v pořádku, ale museli jí vyjmout dělohu. Jeho ale hlavně zajímá, že bude zdravá.