[ úvodní stránka | epizody | herci | galerie | články a rozhovory | různé | multimedia | diskusní fórum | kniha návštěv | odkazy ]

"The Burden of Truth"

Odvysíláno v USA:
10.11.2003
Scénář:
Vanessa Taylor
Režie:
Michael Schultz
Obsah:
Cindy

Epizoda 2.08 - "Břemeno pravdy"

Ephram
Ephram je ohromený, když slyší zpívat Madison a její kapelu. Když se ho zeptá, co si o tom myslí, řekne jí, že je to fakt pěkný, ale potřebovali by nového kytaristu a trochu jiný zvuk a hudbu. Madison se naštve a odejde. Druhý den se jí omluví a nabídne jí, že jim pomůže, protože o hudbě něco ví. Madison je nadšená jeho talentem a kapela pak dostane příležitost hrát v místním klubu. Po představení si Ephram s Madison povídají, ale přeruší je Jake, kytarista, která mezi ně vtrhne a vášnivě políbí Madison. Ephram se netají tím, že je naštvaný a Madison mu řekne, že by to stejně nemělo smysl, protože mu je jen 16. Druhý den za ním přichází a říká mu, že by to mezi nima nemohlo fungovat, protože je pro ni moc mladý. Ephram si ale později dodá odvahy a jde za Madison. Řekne jí, že když ji tehdy poprvé políbil, chtěl to potom udělat zase a je si jistý, že ona to chce taky. Pak ji políbí a když se od ní odtahuje, řekne „myslel jsem si to“ a odejde. Madison tam jen ohromeně stojí dívá se za ním.

Andy
Andy má v ordinaci chlapce, kterému diagnostikuje chřipku, ale jeho matka chce, aby je poslal do Denveru na test na meningitidu, protože Phil, mechanik, jí řekl, že ji její syn má. Andy to nejdříve odmítá, ale nakonec je na testy pošle. O to větší je jeho překvapení, když zjistí, že testy jsou pozitivní. Proto Andy navštíví Phil a ptá se ho, jak to věděl. Odpoví, že se mu vždycky v hlavně slyší slova a věty a tak to těm lidem řekne. Andy se ho zeptá, co slyší o něm. Prý ho čeká polibek, který ale zničí slib. Později, Linda, která se stěhuje do nového domu, přichází za Ednou do Andyho ordinace, aby se zeptala, jestli by jí nepůjčila náklaďák. Poté co odejde, Edna se zeptá Andyho, proč si s Lindou tak hraje. On jí řekne vše co mu řekl Phil i o slibu Delii. Ona mu jen připomene, že Delii slíbil koupit koně… Andy se rozhodne pomoct Lindě se stěhováním. Večer si u ní povídají a Andy se jí pokusí políbit, ale ona uhne s výmluvou, že musí pro víno do kuchyně. Andy je z toho zmatený a jde za Philem, ptá se co udělal špatně nebo proč to nevyšlo. Ten mu jen řekne, že někdy by bylo lepší, kdyby ji o jeho předtuchách nic neříkal. Pak by to bylo jinak. Ačkoli se Andy stále nevyrovnal s tím, že Linda odmítla jeho polibek, další den se u ní stavuje. Ephram s Delií čekají v autě. Řekne Lindě, že ji má rád a myslí si, že ona je na tom stejně a že by si spolu mohli třeba vyjít. Když se vrací zpátky do auta, Delia se na něj dívá naštvaným pohledem.

Amy
Amy sedí ve svém autě a pozoruje, jak všichni jdou do školy. Ale místo toho, aby zaparkovala a šla taky, odjede pryč. Večer volá Haroldovi, že je ve Wyomingu, aby pro ni přijel. Doma si s ní chce promluvit o tom, jak se cítí, ale ona mu neodpoví. Další den jde Amy k tetě Lindě, která ji chce naučit meditaci, která jí pomůže ovládat svoje pocity. Linda jí řekne, ať se posadí a nemyslí na nic a pustí ji k tomu indiánskou hudbu. Když ji pak nechá v pokoji samotnou, Amy si všimne bloku s recepty. Pár si jich vezme a strčí je do kapsy.

Harold
Haroldova ordinace se plní lidmi, kterým Phil řekl jakou mají, a nebo dostanou nemoc. Harold jde za Philem a chce aby přestal lidem vykládat tyhle nesmysly. On mu je odpoví: "někomu z vaší rodiny je zle". Harold je znepokojený, když mu zavolají z lékárny, že jeho dcera se pokusila přes falešné recepty získat anidepresiva. Večer si s Amy o tom on a Rose chtějí promluvit. Nakonec ale podlehne a vztekle jí napíše recept na antidepresiva. Poté odchází a nechává Amy být.

Linda
Když se Edna Lindy zeptá, proč odmítá Andyho, řekne jí, že je to kvůli tomu, že je nemocná. Edna si myslí, že to není nic vážného, a tak jí Linda řekne, že má H.I.V. Žije s tím už 3 roky a nechce do toho zatahovat i Andyho. Edna vezme svoji dceru za ruku a řekne jí, že teď už na to není sama, nemusí být tak silná a nemusí už žít sama.